שינוי דיבור כדרך לשינוי מהותי – תיאור מקרה של אימון אישי

למרות שאני מאמין גדול באימון אישי הרי שאני לא חסיד גדל של חשיבה חיובית. לעתים אני חושב שהיא אפילו מזיקה וגורמת גם נזק לעבודת בטכניקות של אימון האישי. . יחד עם זאת דיבור נכון יכול לפעמים לעשות פלאים. בפוסט הזה אני רוצה להסביר זאת:

הגיע אלי לעבוד אימון אישי מורה לפלדנקרייז. בין 51 (הדברים נכתבים כמובן ברשותו). הוא סיפר עד כמה שהוא נכשל בדרכו , הוא לא הצליח לבנות לעצמו שם (למרות שהיה מטפל טוב). היו לו מספר קבוצות לא רב עם מספר תלמידים מועט. כל הדיבור שלו היה במונחים של כישלון. כן, זה נכון, הוא באמת לא הצליח. הוא דיבר על הכישלון של החיים שלו בתחום הקריירה.

אני  מודע שבחלק הכישלון לא יכולתי לבוא לקראתו. הוא באמת נכשל. לפיכך מובן שלא יכולתי להגיד לו שהוא הצליח. זה לא היה נכון. הוא לא הצליח. מה שיכולתי לעזור לו בתהליך הוא הוא את הביטויים הבאים. 

  • עדיין לא הצלחתי למנף את הידע שלי 
  • עד כה נכשלתי
  • עדיין לא מצאתי את הדרך

הרעיון היה שהדרך לא הסתיימה, הכישלון עד כה הוא לא סוף הדרך. 

החוויה שנוצרה הייתה מדהימה: במשך כמה מפגשים יכולתי לראות איך הוא מתמלא כוחות חדשים, איך הוא באמת מבין שלא הצליח, אבל שהוא מוכן ללמוד מזה, ומפה באה גם התנועה.  

אינני רוצה להיכנס לפרטים המלאים של העבודה, אבל האנרגיה הזאת שמלאה אותו גרמה לכך ששנה אחרי זה מצבו היה שונה לחלוטין. הצלחות שלא התרחשו במשך שנים, התרחשו במשך שנה. והכל, לדעתי, בזכות שינוי הדיבור שנתן מקום למוטיבציה חדשה ולאופטימיות.